*

Christian Churches of God

*
Christian Churches of God World Conference

Tell a friend:
CCG Publishing

See other CCG websites

Christian Churches of God for children

CCG in Africa

History of religion

Abraham's Legacy - history of Abraham

History of nations


 

Democratic Republic of the Congo


View Larger Map

The Christian Churches of God have recently formed many new churches in the Democratic Republic of the Congo. More churches are planned and this page will be updated as new locations are added.

Jean Piere Gasereka is the coordinator for Northern Congo and assisted by Mumgu Uringi Padolo. Mudimba Muhinda is the coordinator for Eastern Congo and Jean Paul Niyonzima is his assistant.

  • Aketi - Coordinator Dibwe Kalowa Robert
  • Aru Town - Coordinator Batachoka Byamungu
  • Avakubi - Coordinator Kithamuliko Mbazna
  • Bafwangbe - Coordinator Nzanzu Jean
  • Bambesa - Coordinator Enoch Derant Lakoue
  • Banalia -Coordinator Aimable Neema Bamenya
  • Bandungu Province
    • Dinga - Coordinator Evaliste Makuyura
    • Kipuka - Coordinator Jiyome Makwe Gacombe
    • Kolokoso - Coordinator Claveur Ebengo Fananga
    • Kwenge - Coordinator Jambo Nzundu
    • Maziamo - Coordinator Moses Yaboye Gashu
    • Musaba - Coordinator Jean Clause Kazadi Gashegu
    • Nganaketi - Coordinator Juma Mbumi Gatekere
  • Basoko - Coordinator Nicole Kikandi Mutabazi
  • Bas-Uele Province
    • Ango Coordinator Mufaliji Dembe Kwediga
    • Ango 2 - Coordinator Konkola Maloba Jean
    • Bondo - Coordinator Vicky Nasumbuko Robert
    • Bondo 2 - Coordinator Gbezera-Bria Michel
    • Duaru - Coordinator Sabasaba James Marimbuko
    • Gaya - Coordinator Nakundili Rejmanda
    • Gbongi - Coordinator Kisakye Kimuli Kilimanjaro
    • Kasa - Gbeleyo Pierre
    • Mabinza - Coordinator Kivebulaya Jean Alimansi
    • Mobati - Coordinator Brenda Figa Merry
    • Monganzulu - Coordinator Fred Diba Sarah
    • Mongwandi - Coordinator Musonge Kilibega Nsadu
    • Mopoy - Coordinator Sekabaka Susan Balal
    • Ngindo - Coordinator Joanita Mulangira Deo
    • Nguru - Coordinator Mosala Tony Rujonga
    • Poko - Coordinator Alfred Tito Jingo
    • Poko 2 - Coordinator Kasongo Felestian Mbongola
    • Poko 3 - Coordinator Mupenzi Jurie Paul
  • Bomenah - Coordinator Ezua Aaron
  • Bomili - Coordinator Jean Piere Gasereka
  • Bosobolo - Coordinator Bandu Amani Levis
  • Bsfwasende - Coordinator Lui Michel Mayarangba
  • Bsfwasende 2 - Coordinator David Muyisha Cibambo
  • Bukavu - Coordinator Sekye Ebagyo
  • Bulengera - Coordinator Didier Manara Linga
  • Businga - Coordinator Banyungu Barume
  • Buta - Coordinator Andre Dieudonne Kolingba
  • Chomia - Coordinator Baluma Kakorako Lombe
  • Dingila - Coordinator Gilbert Kambale
  • Doruma - Coordinator Kamala Mukamirwa
  • Duru Town - Coordinator Agenonga Urwodi
  • Equateur Province
    • Basankusu - Coordinator Sondi Tete
    • Bikoro - Coordinator Bwango Kusikumala
    • Bomongo - Coordinator Benjamin Undji
    • Ingende - Coordinator Mbumi Ebengo
    • Lukolela - Coordinator Iyumbutia Mbemba
    • Makanza - Coordinator Mbumba  Jorome
    • Mbandaka - Coordinator Makumba Nyoka
  • Fizi
  • Gina - Coordinator Buma Agenonga
  • Haut-Katanga Province
    • Bel-Air - Coordinator Joseph Bideri Mwendapore
    • Bel-Air 2 - Coordinator Tito Kadogo Mupenzi
    • Bongongo - Coordinator Mufanye Jean Nepomuseni
    • Gova - Coordinator Emil Malonga
    • Industriel - Coordinator Mapendo Ndanda Phipo
    • Kabundi - Coordinator Drier Karangwa Mutoka
    • Kafubu - Coordinator Matata Eliazel Gasigwa
    • Kampemba - Coordinator Kevin Rwambeho Mapengu
    • Kankusha - Coordinator Arbert Ntambara
    • Kanoni - Coordinator Jean Cloude Macapiro
    • Kapema - Coordinator Epiphanie Mujawamariya
    • Kasenga - Coordinator Barume Ruhame Andrew
    • Kembe - Coordinator Juvenal Furani Ntamavukiro
    • Kashimbo - Coordinator Paul Karahari
    • Kigoma - Coordinator Makori Felex Kagwa
    • Kikuyu - Coordinator Jefete Rutikanga
    • Kimwenge - Coordinator Bernard Sugi Murego
    • Kisunka - Coordinator David Vrazia
    • Kisunka 2 - Coordinator Motram Mugabe
    • Koni - Coordinator Muvunyi Riziki Muyomba
    • Kyavikunga - Coordinator Robart Muyomba Muvunyi
    • Lesa - Coordinator Ferecian Katemba
    • Lubango - Coordinator Jean Damasene Byamungu
    • Lupoto - Coordinator Jean De Die Masudi
    • Lwapeshi - Coordinator Modeste Iga
    • Lwisha - Coordinator Gaspard Niyibizi
    • Monga - Coordinator Jean Mapema Ngondongondo
    • Mumbambe - Coordinator Nathalie Dusengimana
    • Mumena - Coordinator Pacifique Niyigena
    • Muyuya - Coordinator Jonathan Rukoronka Diodone
    • Mwadingusha - Coordinator Olivier Nzabonimana
    • Panda - Coordinator Faustine Niyitegeka
    • Sapwe - Coordinator Fataki Byibesho Ramberi
    • Sofumwango - Coordinator Moise Tuyishime
    • Swana-Mume - Coordinator Justin Mfitumukiza
    • Tantara - Coordinator Francois Uzayisenga
    • Tenki - Coordinator Elias Habanabakize
    • Tshimbambo - Coordinator Celestin Nzwende Murego
  • Haut-Uele Province
    • Aba - Coordinator Tuyambane Buulanga Kalinga
    • Aba 2 - Assistant Coordinator Jean Orinde
    • Akua - Coordinator Gosty Boku Mateso
    • Azanga - Coordinator Biana mukayan Malasia
    • Azanga 2 - Assistant Coordinator Jacques Mayi
    • Bakulagba - Coordinator Shalanga Phillip Vumiliya
    • Bakulagba 2 - Coordinator Siawona Shangura Kabanda
    • Bama - Coordinator Timote Salisa Zembezembe
    • Bama 2 - Assistant Coordinator Bako Celestin
    • Bamu - Coordinator Mashaka Kanyunyuzi Saida
    • Batande - Coordinator Ngashala Ashobola Byamasu
    • Bitima - Coordinator Wenaye Yaniya
    • Bitima 2 - Assistant Coordinator Nani Jean Bergomas
    • Dungu - Coordinator Dokora Yalisa Pwagwa
    • Dungu 2 - Coordinator Aime Kiiza Mandro
    • Faradje - Coordinator Ndaye Muzigo Malusanick
    • Faradje 2 - Coordinator Lukongera Jugakwa Ngilabatwala
    • Faradje 3 - Coordinator Kakalo Lisasi
    • Gadi - Cristofer Barraka Nsadu
    • Gadi 2 - Assistant Coordinator Mbolingbanami Elise
    • Gangala - Coordinator Munoobe Kajonj Mawombi
    • Katinga - Coordinator Baida Njolela Sonzo
    • Katinga 2 - Assistant Coordinator Mbabhli Chrysostome
    • Katinga 3 - Coordinator Natasha Benour Shuza
    • Mabando - Coordinator Kwizela Kaybanda Bolingo
    • Manvugo - Coordinator Kwabira Donase Mirror
    • Manvugo 2 - Assistant Coordinator Kulindema Vona
    • Masombo - Coordinator Kashindi Paul Poke
    • Masombo 2 - Assistant Coordinator Mogoato Kele
    • Masonbo - Coordinator Kyoleta Aidas Kibokisi
    • Mogoroko - Coordinator Ndagweti Irene Bwira
    • Mogoroko 2 - Assistant Coordinator Tandema Bernard
    • Mundri - Coordinator Jamala Kyamala Yosiya
    • Nagengua - Coordinator Katalanga Jean Lutala
    • Nagero - Coordinator Kanayi Casha Kibugo
    • Nagero 2 - Coordinator Ngataalya Nakagali Kajubi
    • Namboli - Coordinator Shambura Yaboshi Giligoli
    • Natalubu - Coordinator Zibaziba Sesa Nalukaaga
    • Natulubu - Coordinator Edrine Tuzali Jonah
    • Naulu - Coordinator Shamura Ekyambi Mushaku
    • Naulu 2 - Coordinator Ngabi Kasha Kishaho
    • Sambia - Coordinator Ndlovu SHamata Ndogole
    • Taga - Coordinator Loadna Kooko Vumilia
    • Tatarubu - Assistant Coordinator Matoa Sebastien
    • Tomate - Rushaka Mupendwe Kanoda
    • Tora - Coordinator Hahan Yaro Kulubayila
    • Tora 2 - Assistant Coordinator Oleba Pierre
    • Walesi - Maky Nayiwa Kubuye
    • Yakuluku - Coordinator Kumaini Alali Ngalya Dyamba
  • Iga Barriere - Coordinator Mande Lonema
  • Irumu - Coordinator Mumgu Uringi Padolo
  • Ituri Province
    • Ahomta - Coordinator Themoteyo Mazoko
    • Bambou - Coordinator Unda Manvota Patolo
    • Bandihana - Coordinator Basa Munyarukiko
    • Bandyauku - Coordinator Makasi Henry
    • Batama - Coordinator Kisangulu Jehanne
    • Binia - Coordinator Tiondi Charles Celestin
    • Blukwa - Coordinator Emoro Edmond
    • Bombwe - Coordinator Sinziri Bagirushaka
    • Bukoko - Coordinator Mike Baraigiayo
    • Bunia (capital of Ituru Province) - Coordinator Baraka Jean Vieur
    • Drodro - Coordinator Biagi Jean Mahango
    • Djugu - Coordinator Makuba Bahati Kelly
    • Djugu 2 - Coordinator Kadwaidisa Bulaga Sendekeze
    • Djugu 3 - Coordinator Luho Nesheke Kasubi
    • Djugu 4 - Coordinator Simon Mbatshi Batshia
    • Duex-Cents - Coordinator Kayogo Congula Byansi
    • Duex-Cents 2 - Coordinator Kibungula Ruta Sahaba
    • Fataki - Coordinator Mibihuba Mitindiko Bernard
    • Kafe - Coordinator Mabi Kpidingala Etienne
    • Kasenyi - Coordinator Limolewo Ngeli Eduard
    • Kasumakala - Coordinator Matiko Liyagiyo Natanael
    • Kasumakala 2 - Coordinator Arandayo Mibhazoyo Martin
    • Kilo-Moto - Coordinator Jeanette Mugenga
    • Kindya - Coordinator Balizi Kalyaho Deo
    • Kinywa Mubaya - Coordinator Maludu Fandiabhuna Asiele
    • Kobu - Coordinator Mbikoyo Sakili Robart
    • Kpandroma - Coordinator Balanisa Bakoyogo
    • Loga - Coordinator Kutiyote Gbagiyo Nicodem
    • Lumumba - Coordinator Paul Mahuno Joan
    • Maga - Coordinator Bhamiriyo Larango
    • Marabo - Coordinator Mathew Rejmanda Ngbapay
    • Ngereza - Coordinator Birihanze Nkubito Emil
    • Ninzi - Coordinator Ngbayazu Kaloma Emmanuel
    • Nyakasanza - Coordinator Joseph Murengera Mulindahabi
    • Nyakasanza 2 - Coordinator Biamo Hungula Ngwasa
    • Nyakundi - Coordinator Aroyize Barume Kambare
    • Pinjili - Coordinator Janor Fandiabhuna
    • Sabuni - Coordinator Danielle Mawanzo
    • Salongo - Coordinator Julias Misago Sadiki
    • Simbiliyabo - Coordinator Jacob Bisumbula Mayere
    • Songolo - Coordinator Anzoyo Gula
    • Sous - Coordinator Hembo Kondo Kasinga
    • Sous 2 - Coordinator Isaac Petero Ngafuke
    • Sukisa - Coordinator Jerome Ntawanga Muhombo
    • Sukisa 2 - Coordinator Jean-Pierre Agatha
    • Tchomia - Coordinator Stephen Ngisa Kpotoyo
    • Tsey - Coordinator Kumboyo Mathewson
    • Vikutu - Coordinator Idwadi Byandunia
    • Walesi - Coordinator Rukoroka Mapendo
    • Yangale - Coordinator Mukasa Jerome Tungati
  • Isangi - Coordinator Assumani Sangala Assani
  • Kakwa - Coordinator Tambaki Paul
  • Kamanyola - Coordinator Vincent Kimwanga
  • Kana
  • Kasai-Occidental
    • Bambayi - Coordinator Bukasa Lemba
    • Bampendi - Coordinator Patrique Bawota
    • Kabelekese - Coordinator Celestin Mbuanya
    • Kafuba - Coordinator Claude Tshikele
    • Kalunga - Coordinator Pierre Disu Tubadi
    • Kasai - Coordinator Jean Marieviane Mugasa
    • Kasai Kabambayi - Coordinator Miko Kabasele
    • Luatshi - Coordinator Alphonse Biaboko
    • Lueta - Coordinator Sangana Biduaya
    • Lunyenka - Coordinator Ivudi Kuimina
    • Lusanza - Coordinator Abbe Modeste
    • Matamba - Coordinator Kelendende Bonkosa
    • Mboyi - Coordinator Martin Bundjoko
    • Mbushimai - Coordinator Bitema Ngalamulume
    • Miao - Coordinator Ndabamba Nkitabungi
    • Muangamba - Coordinator Andre Misha
    • Musuasua - Coordinator Kweto Kankonde
    • Shambuanda - Coordinator Cloude Ndayanze
  • Kasenga
  • Kiliba
  • Kimemi - Coordinator Jean Marie Tumba
  • Kinshasa
  • Kiro-Moto - Coordinator Pierre Lonpondo Mulondo
  • Kpandroma - Coordinator Mwembo Kikudi
  • Kwamutu
  • Lrumu - Coordinator Musoka Mirindi, Assistan Coordinator Sebazungu Bahati
  • Lubumbashi (Katanga Province)
  • Luvung - Coordinator Etumbula Mweneseia
  • Mahagi - Coordinator Murumba Makila Sumanda
  • Mahagi 2 - Coordinator Kalinga Metre Quentin
  • Mahangi - Coordinator Changa Bola
  • Mambasa - Coordinator Muhawe Nkurunzino
  • Maniema Province
    • Alunguli - Coordinator Abhuyi Clarice Tabhizo
    • Babuyu - Coordinator Akuma Aguma
    • Ferekeni - Coordinator Vukoyo Celestin
    • Kabeya - Coordinator Tandema Akaritu
    • Kalima - Coordinator Basa Petite
    • Kampene - Coordinator Janor Paul
    • Katako - Coordinator François Mwema
    • Kibombo - Coordinator Bhundema-Alokwa Faustin
    • Kilindingulu - Coordinator Mboso Ferex
    • Kindu - Coordinator Andavo Liang'a Dradoma
    • Kitete - Coordinator Kulindima Dralima
    • Kunda - Coordinator Bamosia Romain
    • Lokenya - Coordinator Awuleri Ferecie
    • Lubutu - Coordinator Mondingba Perte
    • Lusangi - Coordinator Tadri Jean Marie
    • Nyangwe - Coordinator Agoyo Pascal Jerome
    • Obokote - Coordinator Abhuyi Jean Pierre
    • Ombela - Coordinator Garçonma Mambakele
    • Pangi - Coordinator Abingi Mandango Tandema
    • Pemeliba - Coordinator Marso Damascene
    • Punia - Coordinator Jean Jacques Kauzeni and Atolobako Jean Muhire
    • Salamabila - Coordinator Alokwa-Takuma Jean Baptiste
    • Samba - Coordinator Tandema Mandango
    • Tchumbelume - Coordinator Atangayo Mondiyo
    • Tunda - Coordinator Dido Augustin
  • Marobo - Coordinator Mutembo M'Fabule
  • Mbankana
  • Mobayi-Mbongo - Coordinator Ushidi Haribete
  • Mongadjo - Coordinator Kokole Idringi Ceca
  • Mongala Province
    • Bongandanga - Coordinator Kulundoka Calcite
    • Bumba - Coordinator Bangamdi Benson
    • Lisala - Coordinator Mushikindi Alex
  • Mongbwalu - Coordinator Charles Boyeka
  • Mulongwe
  • Mususa - Coordinator Richard Ndambu Wolang
  • Ngiti Village - Coordinator Awilingata Modibale
  • Niangala - Coordinator Christia Ayandho Muzinga
  • North Kivu Province
    • Bakano - Coordinator Jean Bosco Masengesho
    • Beni - Coordinator Mudimba Muhindo Lene
    • Biaboye - Coordinator Orinde Garcon Jean
    • Biambwe - Coordinator Izilani Jean Bergomas
    • Biondi - Coordinator Paigbiale Munyarugo Craver
    • Birere - Coordinator Noah Mumbere Kyota
    • Bogoro - Coordinator Robert Ondele
    • Bukima - Coordinator Jean Bamfakwita
    • Bungulu - Coordinator Soza Mbunzu Tenate
    • Busanza - Coordinator Felecien Nshimiyimana
    • Busumba - Coordinator Kambale Nzumwa
    • Butembo - Coordinator Jean-Pol Ngongo
    • Butuhe - Coordinator Jef Bakumojene
    • Bwinongo - Coordinator Samuel Serukato Mulinde
    • Bwinyole - Coordinator Jean Burago Muhunda
    • Bwisha - Coordinator Kilikili Komboyeki Fils
    • Bwisha 2 - Coordinator Eric Gatete
    • Bwito - Coordinator Kpayagadia Richard Siuka
    • Commercial - Coordinator Lui Musabyi Jean
    • Commune de Makiso - Coordinator Julien Paluku Kahongya
    • Etaito - Coordinator Agba Francois Oripale
    • Gatare - Coordinator Jorome Mporanyi Ndikubwiko
    • Goma City - Coordinator Mudimba Muhindo
    • Goma City 2- Coordinator Jean Paul Niyonzima
    • Goma City 3 - Coordinator Rukongi Assumani
    • Hombo - Coordinator Innocent Babuzimpamvu
    • Ishango - Coordinator Alphonse Ngoyi Kasanji
    • Ishasha - Coordinator Celestin Cibalonza Byaterana
    • Ishasha 2 - Coordinator Kikweta Mawa
    • Ishasha 3 - Coordinator Bwambare Assumani
    • Itebero - Janvier Hagenimana
    • Kabrizi - Coordinator Nicodem Joseph Mbikoyo
    • Kabunga - Coordinator Mark Elise Kpokoto
    • Kamango - Coordinator Oleba Kambale Willy
    • Kamuronza - Coordinator Dorothee Nzabituriki
    • Kanya - Coordinator Aiga Alara Kasaduma
    • Kanyabayonga - Coordinator Joseph Ngalula
    • Kanyabayonga 2 - Coordinator Bhayi Etienne Mokotali
    • Kayindo - Coordinator Legesse Nigussu
    • Kakola - Coordinator Bernard Mbango Kundala Bindama
    • Kalemire - Coordinator Godfrey Kalule
    • Karisimbi Commune - Coordinator Floribert Kazingufu
    • Karuba - Coordinator Muhindi Elphaz
    • Kashalira - Coordinator Robert Nyarwa
    • Kashebere - Coordinator Evariste Bucyayungura
    • Katindo - Coordinator Jean Cloude Linga
    • Katwa - Coordinator Matabaro Barraka Nsadu
    • Katwa 2 - Coordinator Moise Kaloma Pierre
    • Kavumu - Coordinator Innocent Masengesho
    • Kazinga - Coordinator Abadjaka Pierre Magloire
    • Keshero - Coordinator Kanyabukamba Munyaneza Celestin
    • Kibali - Coordinator Jules Mungwana Kasereka
    • Kibrizi - Coordinator Mwanamanzi Kavira
    • Kibumba - Coordinator Faustin Bukaraba
    • Kikuku - Coordinator Joseph Karswera
    • Kingi - Coordinator Jean Modeste Katya Ngaga
    • Kirumba 2 - Coordinator Adrapara Badi Sylvain
    • Kirorerwa - Coordinator Herman Mweze
    • Kisigari - Coordinator Mbambu Naume
    • Kisunga - Coordinator John Mupasula
    • Kitchanga - Coordinator Jacque Musugani Nyangoma
    • Kitshanga - Coordinator Jean Bosco Niyibizi
    • Kitulu - Coordinator Jerome Rwuharabika Sindi
    • Kiwanja - Coordinator Mugemba Ntambara
    • Kiwanja 2 - Coordinator Albert Fils Gumengba
    • Kiwanja 3 - Coordinator Muhindo Rehema
    • Kyaghala - Coordinator Mogoato Jean Koko
    • Kyalumba - Coordinator Elijah Kyetunda Mubarak
    • Kyndo - Coordinator Godwin Bwambale
    • Lac Vert - Coordinator Mangbofu Byenda Murumba
    • Lubena - Coordinator Martin Giliakumba
    • Lubero - Kambamba Kumbi
    • Lumumba- Coordinator Emmanuel Kisangulu Anibigamo
    • Mabanga - Coordinator Akote Akelo Nite
    • Maboya - Coordinator Latigo Kulindema
    • Majengo - Coordinator Robert Maombi Banya
    • Malende - Coordinator Jean Cloude Anilengabe
    • Masinga - Coordinator Anicet Kasereka
    • Masisi - Coordinator Isidore Kashiba
    • Masisi 2 - Coordinator Munyanganize Jean Paul
    • Matanda - Coordinator Joseph Nakitembe Kashengo
    • Mbathi - Coordinator Emmanuel Maniriho
    • Mikeno - Coordinator Yangalay Max Noto
    • Minova - Coordinator Ruku Oyaku Bhileni
    • Mont Goma - Coordinator Jarime Gahakwa Kagabo
    • Mubi - Coordinator Innocent Munyengabire
    • Mudja - Coordinator Benjamin Dunia
    • Muchanga - Coordinator Emmanuel Nzabonimpa
    • Mugunga - Coordinator Andre Shematsi
    • Mugunga 2 - Coordinator Augustin Mojes Phillip
    • Muhayirwa - Coordinator Boniface Bwambale
    • Muhekera - Coordinator Tresor Kibangula Helali
    • Muhiti - Coordinator Jackson Thembo Nzerebende
    • Muhongozi - Coordinator Jean Pacifique Ishimwe
    • Mungiki - Coordinator Gilbert Kiakwama
    • Mununzi - Coordinator Sebasten Amoyo Matoa
    • Murara - Coordinator Celestin Umal Opera
    • Mushaki - Coordinator Jean Mutabazi Mpongano
    • Mutongo - Coordinator Alphonse Kpotoansako
    • Mwenda - Coordinator Nzoro pierre Kaloma
    • Mweso - Coordinator Nicole Odia Kayembe
    • Ndosho - Coordinator Faustin Lanek Anubi
    • Ngeregere - Coordinator Mrrie Misa Jeanne
    • Ngingi - Coordinator Byamungu Mugera Paul
    • Ngungu - Coordinator Pierre Panda
    • Ntoyo - Coordinator Araba Jacques Miyi
    • Nyakiriba - Coordinator Godwin Bihanikire
    • Nyarugarama - Coordinator Manase Twagiramungu
    • Rubaya - Coordintaor Wellars Ntirugirumwe
    • Rugari - Coordinator Kapinga Ntumba
    • Rugari 2 - Coordinator Patric Hakizimana
    • Rughenda - Coordinator Olivier Ochang Lule
    • Rumangabo - Coordinator Gege Katana
    • Rutshuru - Coordinator Jean Baptiste Murindabigwi
    • Rutshuru 2 - Coordinator Emmanuel Leku Apuobo
    • Rutshuru 3 - Coordinator Foster Kabongo
    • Rwaza - Coordinator Andre Mihigo
    • Rwindi - Coordinator Medard Autsai Asenga
    • Saka - Coordinator Jean Damascene Twahirwa
    • Sake - Coordinator Augustin Matundu
    • Singa - Coordinator Joshua Masereka
    • Tembe - Coordinator Christophe Mbikimboli
    • Tongo - Coordinator Faustin Bayavuge Congolo
    • Vighole - Coordinator Soninka Sumahili
    • Volcan - Coordinator Fils Masereka Daniel
    • Vuhovi - Coordinator Chrysostome Mbabhli
    • Vungi - Coordinator Guard Birimana Pauli
    • Vutamba - Coordinator Matungulu Givule
    • Vutetse - Coordinator Pierre Karemera Rworosa
    • Vutsundo - Coordinator Hindu Karake Rwembago
    • Walikale - Coordinator Maurice Gazayeke
    • Wayene - Coordinator Bernard Gomazo Tandema
  • Nyamugasani - Coordinator Jean-Pierre Mulondo
  • Nyankunde - Coordinator Nyakufa Bagota
  • Opala - Coordinator Zaward Batachoka
  • Panga - Coordinator Bizenze Timothee
  • Ruberizi
  • Ruberu
  • Rucuru
  • Ruwenzori
  • Semliki - Coordinator Thomas Oduro
  • Sud-Ubangi Province
    • Budjala - Coordinator Kizambovu Jean Pierre
    • Gemena - Coordinator Mawangija Robart
    • Kungu - Coordinator Kibundamo Jerimaine
    • Libenge - Coordinator Kingulukya Japeth
    • Zongo - Coordinator Petero Gisanga
  • Swima/Territorie Fizi - Coordinator Juma Embate
  • Tchomia - Coordinator Marcel Lakumbo
  • Teturi - Coordinator Paul Omelebati
  • Tshopo Province
    • Befale - Coordinator Fulgence Pupu Mwata
    • Boende - Coordinator Tambwa Nicolas
    • Djolu - Coordinator Kibala Kazadi
    • Ikela - Coordinator Impiti Yaboye
    • Isangi - Coordinator Yakobo Zuba Luko
    • Isangi 2 - Coordinator Zimula Ester Nangasi
    • Kabondo - Coordinator Uzimu SHuka Baiba
    • Kabondo 2 - Coordinator Shunguyo Lufuge Hana
    • Kisangani (capital of Tshopo Province) - Coordinator Joseph Eneku
    • Kisangani 2 - Pendo Phaiba Tonde
    • Lubunga - Coordinator Fukula Shambiko Jenjuba
    • Makiso - Coordinator Taliwo Pupa Kasigwa
    • Mangobo - Coordinator Gastamo Lufunika Ngwasa
    • Monkoto Coordinator Dieudonne Tazi
    • Tshopo - Coordinator Muluhano Shamba Lango
    • Zongo - Coordinator Pitshou Ngayubwite
  • Ubundu - Coordinator Niwangu Bitare
  • Uvira - Coordinator Thomas Morisha
  • Yakoma - Coordinator Kibanda Kubuya
  • Yahuma - Coordinator Masereka Janvier Geregori
  • Yahuma 2 - Coordinator Eben Pierre Ezeli
  • Yambuya - Coordinator Alimasi Ramazani
  • Zunguluka - Coordinator Didier Rukeratabaro Kasole

Women and Childrens Affairs/Administration North Kivu

  • Gatare - Treasurer Lutha Bisumbura
  • Kiwanja - Secretary Marie Kusa
  • Mushaki - Treasurer Mwanaume Mufambali
  • Rutshuru - Secretary Gertrude Biayandaya
  • Tongo - Secretary Mathurine Luzolo Luyoka

Women and Childrens Affairs/Administration Haut-Uele

  • Batande - Secretary Maria Ihikia
  • Sangala - Secretary Terese Bolingba
  • Sangia - Secretary Elise Mbolingbanami
  • Tanga - Secreatary Sarah Inipoyo

Women and Childrens Affairs/Administration Haut-Katanga

  • Kapema - Secretary Mujawamariya Epiphanie
  • Kasenga - Secretary Ishime Donatha

Women and Childrens Affairs/Administration Kasai-Occidental

  • Kasai - Secretary Beatrice Bilonda

Women and Childrens Affairs/Administration Tshop

  • Monkoto - Childrens Affairs Lanasa Madeleine
  • Monkoto - Womens Affairs Ansezia Makwe Gyslaine
Return to the CCG African main page
 Hear O Israel Yahovah our God, Yahovah is one. Eloah is Allah', Allah' is Eloah. We will all be Elohim.